Invitatie la hramul parohiei, sarbatoarea Sf. Mc. Filoteea de la Curtea de Arges

Duminica 3 decembrie, va asteptam cu drag la hramul principal al parohiei noastre, sarbatoarea Sfintei Mucenite Filoteea, ale carei moaste se afla la Curtea de Arges.

Vom savarsi Acatistul inchinat sfintei, intre orele 9.45-10.15, care va fi urmat de Sfanta Liturghie, 10.15-11.45, si o piesa de teatru deosebita, Darul Imparatului, pregatita si prezentata de catre copiii Scolii de duminica a parohiei noastre.

Daca doriti si puteti sa mai ramaneti, va invitam cu drag si la agapa (masa comuna) de la sfarsit. Vom aduce fiecare ce vom putea pentru o gustare. Este dezlegare la peste si produse din peste in ziua respectiva.

Cu dragoste, al Domnului si al dvs. slujitor,
Pr. Liviu Barbu

© 2016 Bornea, engineered by Genetix Solutions

Top